Grupa APK

Od ponad 15 lat specjalizujemy się w technologiach związanych z dachami zielonymi i zieloną infrastrukturą miast. Mamy bardzo duże doświadczenie i wiedzę ekspercką, którą chętnie dzielimy się z naszymi klientami. Piszemy i publikujemy artykuły. Prowadzimy szkolenia. Występujemy jako prelegenci na kluczowych dla branży konferencjach. 

 

Współtworzymy polską branżę zielonej infrastruktury, działając aktywnie w ramach Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone” i Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA.

 

Prowadzimy specjalistyczny portal tematyczny ZielonaInfrastruktura.pl. Piszemy i publikujemy artykuły na zamówienie redakcji mediów branżowych. 

 

Współpracujemy ze środowiskiem naukowym przy innowacyjnych projektach. Wspólnie z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie posiadamy zgłoszenie patentowe dotyczące rozchodników stosowanych na dachach zielonych. 

 

Dostarczaliśmy maty rozchodnikowe na wiele kluczowych w Polsce inwestycji i dla osób prywatnych (do ogrodów i na realizowane przez nich dachy zielone). 

 

Jesteśmy prekursorami, jeśli chodzi o zielone torowiska z mat rozchodnikowych. Konsultowaliśmy wiele projektów we współpracy z architektami, dobieraliśmy i dostarczaliśmy materiały. Współpracujemy stale z wykonawcami zielonych torowisk doradzając na każdym etapie realizacji.

 

W roku 2021 dostarczaliśmy maty rozchodnikowe i substrat ekstensywny na największe jak do tej pory zielone torowisko z mat rozchodnikowych w Polsce. Na zielone torowisko przy ul. Naramowickiej w Poznaniu dostarczyliśmy 14 105 m2 maty rozchodnikowej oraz substrat ekstensywny, jako podłoże dla mat rozchodnikowych na zielone torowiska. Oprócz tego dostarczyliśmy maty rozchodnikowe i substrat ekstensywny na zielone torowisko z mat rozchodnikowych w Toruniu, a w roku 2020 na zielone torowisko z mat rozchodnikowych przy Unii Lubelskiej w Poznaniu.

 

Wszystkie rozwiązania sprawdziliśmy w praktyce i mogliśmy ocenić jak funkcjonują po kilku latach od instalacji. Naszym Klientom doradzamy na każdym etapie prowadzenia prac (od projektu po realizację).  

 

A co najważniejsze nasi Klienci do nas wracają, bo lubią z nami współpracować.