Zielona infrastruktura i mała architektura miejska

Zielona infrastruktura i Nature Based Solutions (NBS) w miastach

 

Zielone przystanki z dachami zielnymi, wiaty rowerowe porośnięte roślinami, altany śmietnikowe, stacje trafo. To rozwiązania z zakresu zielonej infrastruktury i Nature Based Solutions (NBS), które mogą być wykorzystywane w procesach mitygacji i adaptacji do zmian klimatycznych w miastach.

 

Maty rozchodnikowe dobrze się sprawdzają jako rośliny na ziemiankach i piwniczkach ogrodowych. Stosując maty rozchodnikowe na piwnicach ogrodowych uzyskujemy natychmiastowy efekt zazielenienia.

 

Doradzamy przy wyborze rozwiązań i materiałów z zakresu zielonej infrastruktury i działań adaptacji do zmian klimatycznych w miastach.

Dostarczamy kompleksowe materiały do zakładania dachów zielonych na obiektach małej architektury domach prywatnych oraz na dużych inwestycjach.

 

Zielone dachy można zakładać na wiatach ogrodowych, wiatach garażowych, zadaszeniach nad parkingami rowerowymi, wiatach  śmietnikowych, przystankach miejskich (zielone przystanki) i innych obiektach małej architektury. Dachy zielone retencjonują wody opadowe, opóźniają spływ deszczówki do kanalizacji, przeciwdziałają powstawaniu miejskiej wyspy ciepła, pomagają oczyszczać powietrze, przyczyniają się do zwiększenia bioróżnorodności i współtworzą zielone korytarze w miastach.

 

W naszej ofercie znajdują się lekkie systemy do dachów zielonych, rozwiązania modułowe i systemowe materiały do dachów zielonych w uprawie ekstensywnej, półintensywnej i intensywnej. Nasi klienci otrzymują od nas również wskazówki dotyczące pielęgnacji i utrzymywania zielonych dachów.

 

Wykorzystaj naszą wiedzę i 15-letnie doświadczenie.

Doradzamy na każdym etapie realizacji dachu zielonego, od pomysłu, projektu po montaż.

Jeśli jesteś zainteresowany materiałami na dachy zielonezadzwoń lub napisz. Doradzimy. Odpowiemy na pytania. Przygotujemy ofertę. Dostarczamy we wskazane miejsce małe i duże ilości.