Zielona infrastruktura i mała architektura miejska

Zielona infrastruktura i Nature Based Solutions (NBS) w miastach

 

Zielone przystanki z dachami zielnymi, wiaty rowerowe porośnięte roślinami, altany śmietnikowe, stacje trafo. To rozwiązania z zakresu zielonej infrastruktury i Nature Based Solutions (NBS), które mogą być wykorzystywane w procesach mitygacji i adaptacji do zmian klimatycznych w miastach.

 

Maty rozchodnikowe dobrze się sprawdzają jako rośliny na ziemiankach i piwniczkach ogrodowych. Stosując maty rozchodnikowe na piwnicach ogrodowych uzyskujemy natychmiastowy efekt zazielenienia.

 

Doradzamy przy wyborze rozwiązań i materiałów z zakresu zielonej infrastruktury i działań adaptacji do zmian klimatycznych w miastach.

Dostarczamy kompleksowe materiały do zakładania dachów zielonych na obiektach małej i dużej architektury.

 

Zielone dachy można zakładać na wiatach ogrodowych, wiatach garażowych, zadaszeniach nad parkingami rowerowymi, wiatach  śmietnikowych, przystankach miejskich (zielone przystanki) i innych obiektach małej architektury. Dachy zielone retencjonują wody opadowe, opóźniają spływ deszczówki do kanalizacji, przeciwdziałają powstawaniu miejskiej wyspy ciepła, pomagają oczyszczać powietrze, przyczyniają się do zwiększenia bioróżnorodności i współtworzą zielone korytarze w miastach.

 

W naszej ofercie znajdują się lekkie systemy do dachów zielonych, rozwiązania modułowe i systemowe materiały do dachów zielonych w uprawie ekstensywnej, półintensywnej i intensywnej. Nasi klienci otrzymują od nas również wskazówki dotyczące pielęgnacji i utrzymywania zielonych dachów.

 

Wykorzystaj naszą wiedzę i 14-letnie doświadczenie.

Doradzamy na każdym etapie realizacji, od pomysłu, projektu po montaż.

 

Jeśli jesteś zainteresowany –zadzwoń lub napisz. Doradzimy. Odpowiemy na pytania. Przygotujemy ofertę. Dostarczamy we wskazane miejsce małe i duże ilości.